Medlemmer


Der er 265 medlemmer i Region Midt
A
Billedkunstner Simon Aaen, simonaaen.com
Billedkunstner Grete Aagaard, greteaagaard.net
Maler Elonn Agerup, kunstnerportal.bkf.dk
Billedkunstner Hans Jørgen Wolff Andersen, kunstnerportal.bkf.dk
Maler Else Elisabeth Andersen, elseelisabethandersen.dk
Billedkunstner Lone Just Andersen, kunstnerportal.bkf.dk
Grafiker Pernille Andersen, pernilleandersen.net
Billedkunstner Trine Rytter Andersen, trinerytterandersen.dk
Kunstner Thomas Andersson, thomasandersson.dk
Billedkunstner Peter Egedal Andreasen, kunstnerportal.bkf.dk
Maler Aage Arbjerg, aagearbjerg.dk
Billedkunstner Tommy Art, lej-kunst.dk
B
Keramiker Gerd Baarstrøm, gerd-baarstroem.dk
Keramiker Trine Bach, trinebach.dk
Billedkunstner Ellen Susanne Baldus, baldus.dk
Billedkunstner Karen Kirstine Ballegaard, karenballegaard.dk
Billedkunstner Helle Bang, hellebang.dk
Maler/Tegner Lars Bang, ros-gallery.dk
Tekstilkunstner Anne Louise Bang, bangsbureau.dk
Billedkunstner Morten Barker, mortenbarker.com
Maler Klaus Becker, klausbecker.dk
Designer og billedkunstner Pernille Behrend, pernillebehrend.dk
Billedkunstner Jenny Bilberg, hjennybilberg.dk
Billedkunstner Ulla Bille, ullabille.dk
Maler Finn Birkelund, kunstnerportal.bkf.dk
Tekstilkunstner Birgit Daa Birkkjær, http://www.birgit-daa-birkkjaer.dk/
Billedkunstner Birgit Bjerre, http://www.birgitbjerre.dk/
Maler Jørgen Bjulver, http://kunstnerportal.bkf.dk/joergen-bjulver
Billedkunstner Katja Bjørn, http://www.katjabjorn.dk/
Maler Agnete Bjørneboe, http://www.agbj.dk/
Fotograf Pia Blak, http://kunstnerportal.bkf.dk/web/pia-blak
Billedkunstner Signe Boe, http://www.signeboe.com/
Billedkunstner og keramiker Marianne Steenholdt, http://filihankat.dk/
Skulptør Helle Bovbjerg, http://hellebovbjerg.dk/
Billedkunstner Lis Bramsen, http://www.lisbramsen.dk/
Væver Annette Bredstrup, http://www.annettebredstrup.dk/
Maler Michael Bredtved, https://michaelbredtved.dk/
Billedkunstner Verner Brems, http://vernerbrems.dk/
Grafiker/Maler Annette Brix, http://annettebrix.wwws.dk/
Maler Hardy Brix, http://hardybrix.dk/
Grafiker/Installation Jannik Broz, http://www.jannikbroz.dk/
Kunsthåndværker Inger Bruhn, http://ingerbruhn.dk/
Billedhugger Karen Birch Bunten, https://karenbirchbunten.com/about
Billedhugger/Maler Lilli Byrum, http://www.lillibyrum.dk/
Billedkunstner Jette Bækgaard, http://jettebaekgaard.dk/
Billedkunstner Dorthe Bøtker, http://db-art-dk.blogspot.com/
C – E
Billedkunstner Anja Christensen https://anjachristensen.dk/
Billedkunstner Henning Christensen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner og forfatter Lise Haurum Christensen,
http://kunstnerportal.bkf.dk/web/lisehaurum-christensen
Billedkunstner Peter Christensen http://kunstnerportal.bkf.dk/
Maler Hans Clausen, http://www.hans-clausen.dk/
Billedkunstner Anne-Mette Cortsen, www.annemettecortsen.dk/
Kunstner Kristian D.B. Mikkelsen, http://kunstnerportal.bkf.dk/kristian
Maler Inge Dahl, http://kunstnerportal.bkf.dk/inge-dahl
Maler Mona Dam, monadam.dk
Billedhugger Lene Desmentik, desmentik.dk
Billedkunstner Ulla Diedrichsen, http://u-d.dk/
Maler Leif Dræby,http://www.leifdraeby.dk/
Billedkunstner Anne Dyhr, http://www.annedyhr.dk/
Billedkunstner Claus Ejner, http://www.dada-invest.dk/
Maler Lisbeth Ellinor, http://www.lisbethellinor.dk/
Billedhugger Henning Elving, https://www.henningelving.dk/
Maler Hanne Beate Enger, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Efraim Espino, http://kunstnerportal.bkf.dk/web/efraim
Billedkunstner Karen Ette, http://www.karenette.dk/
F – G
Billedkunstner Eric R. Fajardo, http://kunstnerportal.bkf.dk/web/ericr
Billedkunstner Luise Faurholt, http://luisefaurholt.dk/wordpress/
Billedkunstner Annette Fausø , http://annettefausoe.dk/jml/
Billedkunstner Gitte Flint, http://kunstnerportal.bkf.dk/gitte-flint
Maler Niels Frank, http://www.niels-frank.com/
Tekstildesigner Annette Maj Fredberg, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Maler Preben Frederiksen, http://www.prebenfrederiksen.dk/
Maler Rigmor Bak Frederiksen, http://www.rigmorbakfrederiksen.dk/
Billedkunstner Karen Marie Fredslund, http://www.kmfredslund.dk/
Billedhugger Anders Gjerding Geertsen, www.syddjurskunstnere.dk/
Billedkunstner Annette Gerlif, www.annette-gerlif.dk/index.php/da/
Maler Jon Gislason, http://www.jongislason.dk/
Maler Gritt Gjellerod, https://www.instagram.com/grittgjellerod/?hl=da
Maler/Grafiker Ole Gjermandsen, http://www.olegjermandsen.dk/
Billedkunstner/Digter Astrid http://gjesing.org/
Maler Anders Glob, https://www.syddjurskunstnere.dk/anders-glob
Billedkunstner David Ramirez Gomez, http://www.davidramirez.dk/
Maler Lis Gram, http://lisgram.dk/
Billedkunstner Anne Grarup, https://annegrarup.wordpress.com/
Billedhugger Hans Gregersen, https://bricksite.com/hansgregersen/cv
Billedhugger Kim T. Grønborg, http://ktgworks.dk/
H – I
Billedkunstner Bøje Prejsler Hansen, http://bojehansen.com
Kunstner/institutleder Elle-Mie Ejdrup Hansen, www.ejdruphansen.dk/
Maler Ingun Hansen, http://kunstnerportal.bkf.dk/ingun-hansen
Keramiker Jørgen Hansen, http://www.jorgenhansen.com/
Maler Mikael Bødtkjer Hanse, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Maler/Grafiker Ole C. Hansen, https://www.olechansen.dk/da/
Keramiker Ulla Hansen http://www.ullahansen.com/
Billedkunstner Eva Haraldsted, http://www.evaharaldsted.dk/
Billedhugger Krestine Harboe, https://www.krestineharboe.dk/
Keramiker Aase Haugaard, http://kunstnerportal.bkf.dk/aase-haugaard
Maler Finn Have, http://www.finn-have.dk/
Billedkunstner Yvonn Heilmann, www.instagram.com/bestie_yvi/
BilledkunstnerLars Sarto Hempler, https://larshempler.dk/
Keramiker Buller Hermansen, http://www.bullerhermansen.dk/
Grafiker Katja Herrik, http://www.katjaherrik.dk/maleri1
Grafiker/Maler Tine Hind, http://www.tinehind.dk/
Billedkunstner Sophie Hjerl, http://sophiehjerl.com/
Keramiker Kim Holmm, http://www.kim-holm.dk/
Billedkunstner Jimi Holstebro, http://jimiholstebro.dk/
Maler Birgit Horn, https://birgithorn.de.tl/
Grafiker/Fotograf Steen A. Hovmand, http://www.arthovmand.dk/
Billedkunstner Inge-Jette Holm, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Keramiker Birte Minor Vedel-Howard, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Katrine Hvid, http://www.katrinehvid.dk/
Billedkunstner Aske Hvidtfeldt, http://askehvidtfeldt.dk/
Billedkunstner Maja Ingerslev, www.majaingerslev.com/
Maler/Grafiker Else Ploug Isaksen, http://elseplougisaksen.dk/
J
Billedkunstner Steen Kjær Jacobsen, http://steenjacobsen.dk/
Billedkunstner Jens Jalling, http://www.jalling-art.dk/
Billedkunstner Lone-Lotte Janns, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Maler Peter Evald Jensen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Grafiker Hans Ditlev Jensen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Herdis Jensen, http://www.myartspace.dk
Maler/Billedhugger Jens Chr. Jensen, http://jenschrjensen.dk/
Billedkunstner Lis Rejnert Jensen, http://www.lisrejnertjensen.dk/
Billedkunstner Sanne Lund Jensen , http://sannelundjensen.dk/
Billedkunstner Tanja Kjærgaard Jensen, http://kunstnerportal.bkf.dk
Maler Tove Dammand Jensen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Jeppe Jeppesen, www.belle-art.dk/dk/kunstvaerker
Maler Iwan Johnsen, http://kunstnerportal.bkf.dk/iwan-johnsen
Skulptør/Videokunstner Birgit Johnsen, http://videoraum.dk/da/
Billedkunstner Jacob Juhl, http://www.jacobjuhl.dk/
Billedkunstner Ola Juliussen, http://www.olajuliussen.net/
Cand.arch. Ida Marie Lebech Jørgensen, www.idamarielebech.dk/
Maler Jette Koefoed Jørgensen, https://www.kunst-paa-arbejde.dk/
Billedkunstner Marianne Jørgensen, http://kunsto.dk/marianne
Billedkunstner Kamilla Jørgensen, http://ensumaffakta.blogspot.com/
Billedkunstner Lis Jørgensen, http://www.ingelisjoergensen.dk/
K
Maler Hans Kaare, http://www.artguidedenmark.dk/HansKaare/
Grafiker/Fotograf Barbara Katzin, https://havmoeller.wordpress.com/
Billedhugger Hanne Keis, vandtrapper.dk
Billedkunstner Birgit Kirke, birgitkirke.dk
Billedkunstner, Nina Mølgård Knape, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Væver Lene Abildgaard Knudsen, kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Else Knudsen, https://www.elseknudsen.dk/
Maler Julie Kjer Koca, http://kunstnerportal.bkf.dk/web/juliekjer-koca
Billedkunstner Kirsten-Marie Korneliussen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Glasmager Karen Lise Krabbe, http://karenlisekrabbe.dk/
Keramiker Knud Kristensen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Jette Gejl Kristensen, http://www.jettegejl.dk/
Billedkunstner Kavena / Tina Ngima B Kristensen, www.kavena-art.dk/
Billedkunstner Birgitte Kristensen, http://birgittekristensen.dk/
Billedkunstner Helga Kristmundsdóttir, http://helgasart.dk/
Billedkunstner Benedikt Kristthorsson, www.benedikt-kristthorsson.com/
Billedhugger Bjørn Kromann-Andersen, http://kunstnerportal.bkf.dk
Billedkunstner Jo Dam Kærgaard, http://kunstnerportal.bkf.dk/
L – M
Fotograf Carsten Langkilde, http://www.carsten-langkilde.dk/
Væver/Tekstilformgiver Anne Mette Larsen, annemettelarsen.dk
Maiken Stæhr Larsen, Billedkunstner Steen Larsen, steenlarsen-maleri.dk
Billedkunstner Maibritt Larsson, www.maibrittlarsson.dk/galleri/maleri/
Maler Karen Kjær, http://kunstnerportal.bkf.dk/karenkjaer-laursen
Maler/Grafiker Karin A. Lesniak, http://www.lesniak.dk/docs/karin.htm
Billedkunstner Freja Niemann Lundrup, http://kunstnerportal.bkf.dk
Billedkunstner Nurith Lumer-Klabbers, http://www.nurith.dk/
Maler Ulla Lundsgart, http://ullalundsgart.wwws.dk/
Billedkunstner Mariane Margrethe Lyngsø, www.mariannehagemann.dk/
Grafiker Ulla Madsen, http://kunstnerportal.bkf.dk/web/ulla-madsen
Billedkunstner Dorte Marcussen, naivisten.dk
Billedkunstner Marianne Markvad, markvad.dk
Maler Henrik Martensen, www.galleri5000.dk/side-03-26-054.shtml
Billedkunstner Maren Marie Mathiesen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Hanne Matthiesen, http://www.hannematthiesen.dk/
Billedkunstner Winnie Meisler, meisler.dk
Maler Adolf Meister, katolsk-aarhus.dk
Billedkunstner Birthe K. Meldgaard, http://birthemeldgaard.dk/cv.htm
Billedkunstner Grethe Michaelsen, http://grethem.123hjemmeside.dk/
Billedkunstner Birgitte Munk, muuni.dk
Maler/Billedhugger Hanne Munk, http://www.hannemunk.dk/biografi/
Fotograf Karin Munk, http://www.karinmunkfoto.dk/
Billedkunstner Kika Møller, http://kunstnerportal.bkf.dk/kika-moeller
Billedkunstner Pia Henni Möller-Light, http://www.moller-light.dk/
Fotograf Ulrich Møllgaard, http://kunstnerportal.bkf.dk/
N – Q
Maler Ann-Dorte Nielsen, http://kunstnerportal.bkf.dk/anndorte-nielsen
Keramiker Birthe Morberg Nielsen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Dina Lundvall Nielsen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Hanne Nielsen, http://www.videoraum.dk/
Skulptør/Grafiker Poul E. Nielsen, artcoregallery.dk
Maler/Grafiker Allan Nordmark, http://allannordmark.dk/bar/cv.html
Billedkunstner Anne-Mette Nyland, http://www.amnyland.dk/
Keramiker Helle Nørby, http://hellenoerby.com
Billedhugger Pia Græsbøll Ottesen, http://www.graesboll.dk/
Billedkunstner Kirsten Dissing Overgaard, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Maler Max Parylewicz, http://www.max-parylewicz.dk/
Maler Felix Pedersen, http://www.felixpedersen.com/
Maler Erik Styrbjørn Pedersen, direkte.org
Maler Frits Bro Pedersen, http://kunstnerportal.bkf.dk/fritsbro-pedersen
Billedkunstner Ditte Lyngkær Pedersen, www.dittelyngkaerpedersen.com/
Maler Anne-Marie Pedersen, http://www.annemariepedersen.dk/
Skulptør Malene Pedersen, http://kunstnerportal.bkf.dk/malene-pedersen
Billedkunstner Pia Pedersen, http://kunstnerportal.bkf.dk/pia-pedersen
Billedkunstner Lone Penstoft, lonepenstoft.dk
Maler Johanne Petersen, johannepetersen.dk
Maler Bodil Andersen Porse, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedhugger Monika Heide Poulsen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Keramiker/Billedhugger Lisbeth Poulsen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Tanja Nellemann Poulsen, http://tanjanellemann.dk/
Billedkunstner Nalini Printz, https://www.naliniprintz.dk/
R – S
Billedkunstner Johanne Randen, http://kunstnerportal.bkf.dk
Billedkunstner Sanne Ransby, http://www.sanneransby.dk/
Grafiker Inger Lise Rasmussen, http://www.ingerliserasmussen.dk/
Billedkunstner Jesper Rasmussen, http://jesper-rasmussen.dk/
Grafiker Steen Rasmussen, steen-rasmussen.com
Billedkunstner Else M. Rasmussen, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Inge-Lise Ravn, inge-lise.dk
Maler/Grafiker Birthe Reinau, http://www.birthereinau.dk/
Billedkunstner Flemming Rolighed, http://www.flemmingrolighed.dk/
Maler Julius Ross, http://kunstnerportal.bkf.dk/web/julius-ross
Billedkunstner Ilze Rudzite, http://ilzerudzite.com/om/
Billedhugger Kaj Rugholm, http://kajrugholm.dk/skulpturer.html
Billedhugger Jørn Rønnau, ronnau.dk
Billedkunstner Vibeke Nørgaard Rønsbo, https://www.bmmk.dk/
Maler Finn Sams, http://kunstnerportal.bkf.dk/finn-sams
Billedkunstner Olga Benedicte Sandborg, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Ulla Scheinemann, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedhugger René Schmidt, https://www.3deconomy.dk/
Billedkunstner Henny Schrijver, http://hennyschrijver.dk
Maler Inka Sigel, http://www.inkasigel.com/
Maler Mogens Skjøth, http://kunstnerportal.bkf.dk/mogens-skjoeth
Maler Beate Skou, http://kunstnerportal.bkf.dk/web/beate-skou
Billedkunstner Lise Skou, http://kunstnerportal.bkf.dk/lise-skou
Maler Peter Skovgaard, http://galeriewolfsen.dk/peter-skovgaard.aspx
Maler Morten Skovmand, mortenskovmand.dk
Billedkunstner Mette Skriver, http://metteskriver.com/
Billedkunstner Helle Skydt, http://hskydt.dk/
Keramisk billedkunstner Kjeld Slot, https://www.kjeldslot.dk/
Billedvæver Ann Sloth, annsloth.dk
Maler Elin Josefina Smith, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Faranak Sohi, https://faranak.dk/
Billedkunstner Bodil Sohn, bodilsohn.dk
Billedkunstner Julie Stavad, http://www.juliestavad.dk/
Billedhugger Gudrun Steen-Andersen, www.gudrunsteenandersen.com/
Billedkunstner Maya Stefania, http://mayawibling.com/
Billedhugger Frode Steinicke, http://kunstnerportal.bkf.dk/frode-steinicke
Maler/Billedhugger Ole Stenholm, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Hanne Stochholm, http://www.stochholmx.dk/
Maler Mette Mailund Strong, mettestrong.dk
Maler/Grafiker Lars Svanholm, http://www.larssvanholm.dk/
Maler Sergei Sviatchenko, http://www.sviatchenko.dk/
T – Ø
Billedkunstner Søren Taaning, http://www.taaning.org/
Billedkunstner Steffen Tast http://steffentast.dk/
Grafiker/Billedhugger Helga Thagaard, http://www.helgathagaard.dk/
Grafiker Lisbeth Thingholm, www.lisbeththingholm.com/about.html
Grafiker/Tegner Marianne Thingholm, http://kunstnerportal.bkf.dk/
Billedkunstner Rie Toft, http://kunstnerportal.bkf.dk/web/rie-toft
Maler Jan Torstenson, http://www.jantorstenson.dk/Jan_Torstenson/
Keramiker Inge Bøgh Trautner, http://kunstnerportal.bkf.dk/inge-trautner
Maler Mette Tønder, http://mettetoender.dk/
Maler Marianne Tønnesen, mariannetoennesen.dk
Billedkunstner Vidar Håkon Utvik, http://www.vidarutvik.dk/
Maler Esther Vohnsen, http://esthervohnsen.blogspot.com/
Billedhugger Henrik Vilhelm Voldmester, Svoldmester.dk
Maler Lis Walther, http://kunstnerportal.bkf.dk/web/lis-walther
Grafiker Klavs Weiss, http://klavsweiss.dk/about-2/
Maler Iben West, ibenwest.dk
Maler Bettina Winkelmann, http://www.bettinawinkelmann.dk/
Maler Jacob Winther, http://kunstnerportal.bkf.dk/jacob-winther
Billedkunstner Oscar Erik Yran, http://cargocollective.com/yran
Maler Inge Ørntoft, ingeoerntoft.dk,
Maler Ib S. Østergaard, http://kunstnerportal.bkf.dk/ibs-oestergaard
Billedkunstner Anne Østergaard, http://www.anne-oestergaard.dk/






…medlemslisten pr. 20.2.2019